úvod Avon katalog RSS
Péče o tělo >> Jak si vybrat správný opalovací prostředek?
Jak si vybrat správný opalovací prostředek?

Jak si vybrat správný opalovací prostředek?

Správný výběr opalovacího prostředku je z hlediska našeho zdraví nutné nepodceňovat. Pojďme se dnes tedy zaměřit na to, co všechno by váš opalovací krém měl mít, aby vás chránil před sluníčkem a jeho silným paprskům.

Určitě patříte mezi skupinu lidí, kteří se celou zimu těší na léto a na chvíle strávené u rybníka, u moře nebo na horách. Na léto se těšíme a počítáme dny. Těšíme se na dovolenou a vyhřívání se na sluníčku. Písečné pláže, plážový volejbal, ale také grilování u rybníku nás láká a pokud k tomu svítí sluníčko, pak je vše jak má být. Ale opravdu je vše jak má být? Jste si jisti, že se správně chráníte před sílou slunečních paprsků?

Sluníčka si skutečně můžete v létě užívat plnými doušky, pokud však nezanedbáte ochranu své pokožky.  Na trhu je skutečně velké množství opalovacích prostředků, které nám komplikují správný výběr, protože ne všechny nabízené opalovací prostředky jsou vhodné a ne všechny náš dostatečně ochrání.

Ochranný faktor

Ochranný faktor je nutné vybírat podle typu pokožky. To znamená, že pokud jsme tmavovlasí a máme tmavou kůži, nemusíte si vybírat ochranné prostředky s nejvyšším stupněm ochranného faktoru. Tmavším typům stačí střední ochrana. Jste-li však světlovlasí a vaše pleť je světlá nebo se ve vaši rodině objevil kožní melanom, sáhněte vždy po vysokém ochranném faktoru. Co si budeme povídat, vyšší stupeň ochranného faktoru je vždy lepší. Nepodceňujte ho tedy! Nikdy nenakupujte výrobky, které nemají jasně označení ochrany proti UVA paprskům.

Textura krému hraje také důležitou roli

Při správném výběru opalovacího krému byste měli brát ohledy také na texturu krému. Máte-li suchou pokožku, vybírejte mastnější krém.  Trápí-li vás však akné, používejte spíše lehká tělová mléka nebo gely.

I ve městě se musíte chránit

Chránit svou pokožku před sluníčkem byste neměli pouze u moře nebo u rybníku. I při procházce po městském parku, nebo při práci na zahrádce se můžete ošklivě spálit! Chraňte se lehkým oblečením a také krémy s ochranným faktorem SPF 15. Přes poledne se sluníčku pro jistotu vyhýbejte úplně a zdržujte se ve stinném prostředí. Chránit byste měli také svůj zrak, proto noste sluneční brýle s UV faktorem a pamatujte si také, že sluníčko vás může ošklivě spálit i přes sklo, když řídíte například auto. I tehdy používejte krémy nebo spreje s ochranným faktorem SPF 15 - 20.

Voděodolnost je důležitá!

Voděodolnost opalovacího krému je také nesmírně důležitým faktorem při výběru opalovacího krému. Pokud víte, že se budete koupat a čvachtat v moři nebo v bazénu na zahradě, volte vždy voděodolný opalovací prostředek. I u voděodolných opalovacích prostředků je nutné pravidelně provádět opětovné aplikace krémů. Nezapomeňte chránit také svůj obličej a rty. Ochranné prostředky můžete koupit i pro tyto citlivé partie.


Související články k článku Jak si vybrat správný opalovací prostředek?


Přidejte komentářK tomuto článku nejsou žádné komentáře

TOP3 akce e-shopu

řada:


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 0 on MySQL result index 69 in /mnt/data/accounts/p/pavlapavlistik/data/www/blog/fce/vytvorurldetailu.php on line 14
 Peachy Sorbet

Peachy Sorbet

obsah:

...


Vaše cena: 0,- Kč
detail

řada:


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 0 on MySQL result index 78 in /mnt/data/accounts/p/pavlapavlistik/data/www/blog/fce/vytvorurldetailu.php on line 14

obsah:

...


Vaše cena: ,- Kč
detail

řada:


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 0 on MySQL result index 87 in /mnt/data/accounts/p/pavlapavlistik/data/www/blog/fce/vytvorurldetailu.php on line 14

obsah:

...


Vaše cena: ,- Kč
detail